Łukęcin - to urocza miejscowość nadmorska, znajdująca się w zachodniej części Polski (gmina Dziwnów, Powiat Kamień Pomorski, Województwo Zachodniopomorskie).

Łukęcin jest najmniejszą miejscowością gminy Dziwnów, liczącą zaledwie około 150 stałych mieszkańców. Położony jest pośrod lasów, w niewielkiej odległości od morza bałtyckiego. Przebiegająca przez Łukęcin droga krajowa 102 (Kołobrzeg - Międzyzdroje), dzieli miejscowość na dwie części, połudiowa, gdzie znajduje się nowy Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej i klasztor Ojców Paulinów, to część, w której swoje domy ma większość mieszkańców Łukęcina. Część północna, położona wśród przewaznie iglastego lasu, to część wypoczynkowa, w której znajdują się Pensjonaty, Domy i Ośrodki Wczasowe, Domki Letniskowe itp., znajdują się tu także, kawiarnie, bary, sklepy, w których można załatwić codzienne sprawunki.

Warto dodać, że Łukęcin ma wyjątkowy mikroklimat i często zdarza się tak, że mimo złych prognoz, w Łukęcinie panuje barzdzo przyjemna pogoda. Ponad to w latach 1974–2005 Łukęcin był uznany przez rząd za miejscowość posiadającą warunki do prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego. W oparciu o właściwości warunków naturalnych ustalono dla Łukęcina pierwszoplanowe kierunki lecznicze: choroby układu krążenia, choroby układu oddechowego.

W okolicy: Dziwnówek (5 km), Dziwnów (8 km), Międzywodzie (11 km), Wolin (35 km), Międzyzdroje (35 km), Świnoujście (50 km), Pobierowo (5km), Trzęsacz (9 km), Rewal (11 km), Niechorze (17 km), Pogorzelica (20 km), Trzebiatów (30 km), Kołobrzeg (58 km), Gryfice (36 km), Kamień Pomorski (13 km), Szczecin (98 km).

 

JoomSpirit